Jazda kajúcnika na drahom ferrari pripomína medzeru v zákone a ako volili policajti

Týždenný newsletter Bez názvu z 8. októbra 2023.

Jazda kajúcnika na drahom ferrari pripomína medzeru v zákone a ako volili policajti
Týždenný newsletter Bez názvu z 8. októbra 2023.

Zaistenie majetku ide po vlastníctve, nie úžitku. Je to chyba

Pár dní pred voľbami topky.sk zverejnili fotografie a video trestne stíhaného podnikateľa s informačno-komunikačnými technológiami Michala Suchobu na pretekoch Ferrari Tour Tuscany v Taliansku.

Jeho účasť na podujatí púta pozornosť, pretože tam jazdil na drahom ferrari s bratislavským evidenčným číslom. Ide o veterán Ferrari 275 GTS, ktoré sa vyrábalo v rokoch 1964 až 1966. Jeho cena je viac než jeden milión eur.

Úrad špeciálnej prokuratúry pritom ešte v roku 2021 zaistil M. Suchobovi všetok známy majetok vrátane viacerých vozidiel. Súvisí to s jeho trestným stíhaním pre daňové podvody za vyše 18 miliónov eur. Prokurátor Vasil Špirko očakáva, že v prípade dokázania viny by súd M. Suchobu potrestal aj prepadnutím majetku.

V iných prípadoch vystupuje ako korunný spolupracujúci svedok špeciálnej prokuratúry. Ide o politicky citlivé aféry Mýtnik a Očistec, kde vypovedá proti niekdajším vysokopostaveným verejným funkcionárom a  vplyvným podnikateľom z éry Smeru.

Zaistila prokuratúra M. Suchobovi aj drahé ferrari? Ak nie, prečo? Vnímajú to na Úrade špeciálnej prokuratúry ako benefit, ktorý mu poskytli za jeho priznanie a svedectvá proti iným obvineným?