„Keby niečo, nebol si v Emirátoch.“ Obhajkyni kajúcnika unikli maily

NAKA ani špeciálna prokuratúra v komunikácii nevidia nič zlé.

„Keby niečo, nebol si v Emirátoch.“ Obhajkyni kajúcnika unikli maily
Viacerí spolupracujúci obvinení obľubujú Spojené arabské emiráty. Foto - Wael Hneini / Unsplash

Vyzerá to ako súpis inštrukcií, čo má spolupracujúci obvinený vypovedať počas nadchádzajúceho výsluchu. Končí sa to radami, aby zatajil, že bol v cudzine a počas výsluchu nedal najavo, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) už má k dispozícii tabuľky a správu, ktoré na chystanom výsluchu odovzdá akože prvýkrát.

Malo byť ísť o výňatok z komunikácie advokátky Jany Valkovej. Materiál je napísaný akoby bol určený pre jej klienta podnikateľa s informačno-komunikačnými technológiami Michala Suchobu, ktorý je spolupracujúcim obvineným v kauze Mýtnik.

Suchoba sa priznáva k ovplyvňovaniu obstarávaní informačných systémov na finančnej správe a vypovedá, že z nich profitoval aj oligarcha Jozef Brhel starší.

„Došlo ku kybernetickom útoku na môj pracovný aj súkromný e-mail. Došlo ku krádeži mojich osobných a pracovných vecí, ktoré, ako som sa postupom času dozvedela od iných osôb a teraz aj z položených otázok, boli pozmeňované, prípadne zmazané,“ reagovala Valková.

Neskôr pre iné médiá povedala, že nevie potvrdiť ani vyvrátiť autenticitu jej údajných e-mailov, ktoré kolujú medzi novinármi.

Valková vo štvrtok 22. septembra požiadala súd, nech vydá zákaz pre autora tohto článku publikovať akékoľvek informácie, ktoré môžu pochádzať z jej e-mailovej schránky. Súd doteraz takéto neodkladné opatrenie nevydal.

Vlani v neformálnej debate s autorom tohto článku uviedla: „Som taká osoba, že by som manipuláciu určite nedopustila a dávam si na to strašný pozor. Okamžite by som odstúpila z prípadu, ak by som mala takúto vedomosť.“