My a oni. Sme pri kritike dôslední alebo ovplyvnení osobnými sympatiami?

Týždenný newsletter Bez názvu zo 6. mája 2022.

My a oni. Sme pri kritike dôslední alebo ovplyvnení osobnými sympatiami?
Ak si myslíte, že tento článok by si mal prečítať niekto z Vašich známych, smelo mu ho prepošlite. Ďakujem.

Dobrý deň,

v tomto vydaní newslettra Bez názvu píšem o dvojitom prístupe pri kritike postupov orgánov činných v trestnom konaní, neskorej, ale potrebnej náprave najväčšieho zlodejstva Smeru, ktoré nespočíva v žiadnej dohodnutej zákazke a vyhodnocujem jednu predikciu z predchádzajúceho vydania newslettra.

Pekný a pokojný víkend.


Ak ešte nepodporujete moju tvorbu, prístup k týždennému newslettru Bez názvu je možné na tomto odkaze zakúpiť za akciovú cenu 3,90 eura za prvý mesiac (následne 6,90 eura/mesiac). Prístup k všetkému obsahu webu adamvalcek.sk vrátane newslettra je možné zakúpiť  na tomto odkaze za cenu 10 eur za prvý mesiac (následne 20 eur/mesiac). Na tomto odkaze je prehľad všetkých podporných balíčkov, je tam možné zakúpiť aj veľkorysý podporný balíček za 1100 eur/rok.


Nerobíme systém presadzovania práva zraniteľnejším?

Predseda Okresného súdu Bratislava III sudca Roman Fitt napísal súdnej rade žiadosť, aby sa vyjadrila k zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v priestoroch súdu, ktorý s kolegami vníma ako zásah do nezávislosti súdu.

NAKA sa začiatkom minulého týždňa snažila na súde zmocniť vyšetrovacieho spisu a jeho utajovanej prílohy v prípade obvinenia bývalého riaditeľa kriminálneho úradu finančnej správy a spolupracujúceho obvineného Ľudovíta Makóa a bývalého námestníka riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Borisa Beňu.

Krátka rekapitulácia – Krajská prokuratúra Bratislava ich podozrieva, že krivo svedčia proti bývalému riaditeľovi SIS Vladimírovi Pčolinskému, ktorý je trestne stíhaný za korupciu. Bratislavská kriminálna polícia Makóa a Beňu začiatkom apríla obvinila, zadržala a krajská prokuratúra ich navrhla vziať do väzby. Sudkyňa Okresného súdu Bratislava III Iveta Halvoňová návrhu nevyhovela, oboch prepustila zo zadržania a ich stíhanie označila za nepodložené. Krajský súd v Bratislave jej rozhodnutie potvrdil.