Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia

Inšpekcia zatiaľ nerieši podozrenie z koordinácie svedectiev v prípade Mýtnik 3.

Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
Hotel Carlton na Hviezdoslavovom nám. v Bratislave a administratívny komplex Savoy (vľavo) na Mostovej ul. Foto - Archív Petit Press/Gabriel Kuchta
  • Imrecze a Suchoba označujú ako miesto korupčných schôdzok kanceláriu, ktorá v roku 2014 neexistovala.
  • Imrecze tvrdí, že Pellegrini pýtal peniaze, lebo vláda dala na virtuálnu pokladnicu šibeničný termín v pláne boja proti daňovým podvodom. V pláne žiadna kasa nie je.
  • Dvaja rôzni spolupracujúci obvinení vypovedajú rovnaké nepresné informácie, hoci jeden z nich bol väzbe.
  • Úplatok, ktorý mal byť údajne aj za „sfinalizovanie“ legislatívy k virtuálnej pokladnici, sa vraj platil pred jej schválením, keď ešte zákon mohol vrátiť vtedajší prezident Kiska.
  • Výboh podal trestné oznámenie pre krivé obvinenie. Rozhoduje o ňom generálna prokuratúra.
  • Tím na policajnej inšpekcii, ktorý rieši aj podozrenia z koordinácie kajúcnikov, zatiaľ výpovede v prípade Mýtnik 3 nerieši.

Článok má 2000 slov, čo je 8 až 13 minút čítania.

Vo výpovediach bývalého prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho a podnikateľa s informačno-komunikačnými technológiami Michala Suchobu sú významné nezrovnalosti, ktoré spochybňujú vierohodnosť ich výpovedí proti predsedovi politickej strany Hlas Petrovi Pellegrinimu a oligarchovi Miroslavovi Výbohovi.

Národná kriminálna agentúra na základe výpovedí Imreczeho a Suchobu tvrdí, že údajné korupčné schôdzky v súvislosti so snahou presadiť virtuálnu registračnú pokladnicu sa uskutočnili vo Výbohovej kancelárii v hoteli Carlton v roku 2014.