Noblesný rozchod s OĽaNO. Máme svoju predstavu o politike, hovorí Naď

Naď s Hegerom čoskoro opustia OĽaNO, podľa Matoviča to bude noblesný rozchod.

Noblesný rozchod s OĽaNO. Máme svoju predstavu o politike, hovorí Naď
Photo by Douglas O / Unsplash

Každým novým vyjadrením dočasne povereného ministra obrany Jaroslava Naďa je zrejmejšie, že Matovičove hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pôjde do septembrových parlamentných volieb oslabené.

Naď s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom si totiž už kreslia vlastnú stranícku politickú budúcnosť, s Igorom Matovičom v nej nepočítajú.

„Máme svoju predstavu a svoj plán a keď bude čas, pôjdeme do detailov. Nie je dobré, aby hlas demokratického voliča prepadol, všetko ostatné príde v najbližších dňoch a týždňoch,“ povedal minister obrany v piatok v diskusnej relácii Karty na stôl Nora Dolinského na plus7dni.sk.

Už pár dní predtým v parlamente o svojej politickej budúcnosti zamyslene hovoril, že „aj dobré víno musí dozrieť“. „Ponúkneme voličom takú alternatívu, ktorá bude naozaj zaujímavá. Sme v štádiu, že rokujeme a veľa sa rozprávame,“ povedal novinárom o budúcnosti s Hegerom.

Odchod umiernených

S akou ponukou po ich odchode zaujme voličov Matovič ťažko povedať. Zloženie jeho facebookových príspevkov z posledných týždňov napovedá, že sa sústredí na podporu obrazu protikorupčného bojovníka proti mafii, za ktorú on sám považuje predstaviteľov Smeru a Hlasu. A otvoreným odporom k LGBTI+ komunite chce Matovič osloviť asi konzervatívnych voličov.