Širokého ústup zo Slovenska, Strabagu zákazky stopnú iba ťažko

Týždenný newsletter Bez názvu z 15. apríla 2022.

Širokého ústup zo Slovenska, Strabagu zákazky stopnú iba ťažko
Ak si myslíte, že tento článok by si mal prečítať niekto z Vašich známych, smelo mu ho prepošlite. Ďakujem.

Dobrý deň,

tento týždeň v newslettri Bez názvu píšem o sporoch o primeranosť ceny akcií VÚB banky, vplyve ústupu Juraja Širokého zo Slovenska na akcionárske vzťahy v jeho holdingu Druhá strategická, a problémoch s výkonom medzinárodných sankcií, ktoré sa dajú ilustrovať na firme Strabag spoluvlastnenej ruským oligarchom Olegom Deripaskom.

Pekný a pokojný predĺžený víkend.


Ak ešte nepodporujete moju tvorbu, prístup k týždennému newslettru Bez názvu je možné na tomto odkaze zakúpiť za akciovú cenu 3,90 eura za prvý mesiac (následne 6,90 eura/mesiac). Prístup k všetkému obsahu webu adamvalcek.sk vrátane newslettra je možné zakúpiť  na tomto odkaze za cenu 10 eur za prvý mesiac (následne 20 eur/mesiac). Na tomto odkaze je prehľad všetkých podporných balíčkov, je tam možné zakúpiť aj veľkorysý podporný balíček za 1100 eur/rok.


Vytesnenie akcionárov. Nabité na matku VÚB?

Denník E v stredu informoval, že banková skupina Intesa Sanpaolo čelí žalobe o 636 miliónov eur v súvislosti s údajne neprimerane nízkym protiplnením, ktoré dostali drobní akcionári Všeobecnej úverovej banky (VÚB) v rámci vlaňajšieho vytesnenia z akcionárskej štruktúry (zákon o cenných papieroch používa pojem právo výkupu, v angličtine je zaužívaný pojem squeeze out).

Správa ma zaujala z niekoľkých dôvodov.