Vydať či nevydať Roberta Fica na väzobné trestné stíhanie?

Týždenný newsletter Bez názvu z 29. apríla 2022.

Vydať či nevydať Roberta Fica na väzobné trestné stíhanie?
Ak si myslíte, že tento článok by si mal prečítať niekto z Vašich známych, smelo mu ho prepošlite. Ďakujem.

Dobrý deň,

za uplynulých sedem dní ma oslovili dva články, v ktorých autori rozoberajú obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka za údajné zosnovanie zločineckej skupiny, a snahu špeciálnej prokuratúry Fica uväzniť:

  • Pre neistoty, či sa podarí Ficovi a spol. preukázať zosnovanie zločineckej skupiny, čo sa v tomto memente javí ako najslabší článok obvinenia, „by mali poslanci preukázať zdržanlivosť a nehlasovať za vydanie Fica na väzobné trestné stíhanie,“ píše v tomto komentári šéfredaktor Postoj.sk Martin Hanus.
  • „V súčasnom slovenskom prípade sa mi obvinenie zo založenia zločineckej skupiny na základ toho, že vrcholoví politici obsadili kľúčové pozície ‚našimi ľuďmi‘, zdá prehnané, excesívne. Veď dostatočne závažné je to, čo nasledovalo potom: dôvodné podozrenie zo zneužitia moci a porušenia daňového tajomstva v snahe nájsť niečo na politických oponentov a zničiť ich,“ píše v príspevku pre ten istý web bývalý novinár a advokát Tomáš Němeček.

Potešilo ma, že v tomto hodnotení situácie nie som osamotený.

Tento týždeň som sa rozhodol trochu rozviť úvahu z predchádzajúceho vydania newslettra Bez názvu, pretože medzičasom došlo k zverejneniu žiadosti o vydanie Fica na väzobné stíhanie a započal proces jej prerokovania.

K okamihu vydania tohto newslettra nebolo Špecializovaným trestným súdom sprístupnené rozhodnutie o vzatí Roberta Kaliňáka do väzby.

Pekný víkend.


Ak ešte nepodporujete moju tvorbu, prístup k týždennému newslettru Bez názvu je možné na tomto odkaze zakúpiť za akciovú cenu 3,90 eura za prvý mesiac (následne 6,90 eura/mesiac). Prístup k všetkému obsahu webu adamvalcek.sk vrátane newslettra je možné zakúpiť  na tomto odkaze za cenu 10 eur za prvý mesiac (následne 20 eur/mesiac). Na tomto odkaze je prehľad všetkých podporných balíčkov, je tam možné zakúpiť aj veľkorysý podporný balíček za 1100 eur/rok.


Vydať či nevydať Roberta Fica na väzobné trestné stíhanie?

Na začiatok zhrnutie z minula. Ak ste predchádzajúci newsletter čítali, túto časť pokojne preskočte.